Atrakcje dla kochających zwierzęta. Zobacz, gdzie zabrać dziecko

Zwierzęta bez wątpienia mają bardzo dobry wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Na szczęście większości z naszych pociech nie trzeba namawiać do tego, by nawiązywały kontakt z futrzastymi przyjaciółmi. Jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta, możesz pomyśleć o sposobach na spędzanie wolnego czasu, które zakładają przebywanie w ich towarzystwie. Niezależnie od tego, czy planujesz dalszą podróż, czy chciałbyś odwiedzić jakieś miejsce w najbliższej okolicy, wyszukiwarka atrakcji pomoże Ci w znalezieniu rodzinnych atrakcji, w których główne role odegrają właśnie zwierzaki.
Spis treści
Wyprawa do ZOO – niezapomniana przygoda dla małych odkrywców
Czy jest lepsze miejsce na podziwianie zwierząt niż ogród zoologiczny? Jeśli Twoje dziecko marzy o spotkaniu przedstawicieli gatunków, które do tej pory widywało wyłącznie w filmach i na kartach książek, koniecznie je tam zabierz! Duże ogrody zoologiczne pozwalają na spokojne spacery leśnymi alejkami i przyglądanie się wybiegom przeróżnych zwierząt. Najmłodsi będą więc mieli okazję zajrzeć między innymi do sympatycznych surykatek, groźnych wielkich kotów, takich jak lwy czy tygrysy, jak również do majestatycznych słoni. Jeśli z kolei nie dysponujecie zbyt wielką ilością czasu, możecie całą rodziną odwiedzić minizoo.
Odwiedziny w stadninie lub stajni – jazda na końskim grzbiecie
Konie to bardzo piękne i szlachetne zwierzęta. Nierzadko wykorzystuje się je do terapii, także w przypadku osób niepełnosprawnych. Nauka jazdy konnej może pomóc w rozwoju fizycznym Twojego dziecka, a więź, jaką zbuduje ono ze swoim wierzchowcem, okaże się naprawdę niezwykła. A jeśli pociecha jest jeszcze zbyt mała lub po prostu boi się jazdy na końskim grzbiecie, może po prostu zaprzyjaźnić się z jednym z tych niezwykłych stworzeń. Pamiętaj, że większość stajni oferuje maluchom jazdę na mniejszych wierzchowcach, w tym na spokojnych kucykach.
Spotkanie z alpakami – prosty przepis na uśmiech na dziecięcej twarzy
Czy Twoje dziecko kiedykolwiek widziało już alpaki? Jeśli nie, pora nadrobić zaległości i umożliwić mu poznanie tych uroczych zwierząt. Kontakt z alpakami wpłynie pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie całej rodziny – nie tylko najmłodszych jej członków. Szczególnie ważne jest to, że te zwierzęta okazują się niezwykle łagodne i spokojne, dlatego też nie wywołują lęku nawet u maluchów. Nigdy też nie mają dość czułości, głaskania i przytulania, a przecież każde dziecko będzie zachwycone, mogąc się wtulić w puszystą sierść alpaki.
Spacer po parku krajobrazowym – aktywny relaks wśród zieleni
Jeśli Twoje dziecko jest aktywne i nie musisz go na siłę wyciągać z domu na spacery, powinno ucieszyć się na wieść o wyprawie do parku krajobrazowego. Przebywanie na łonie natury, na świeżym powietrzu, pomoże mu odetchnąć, zrelaksować się i nabrać sił. Tu także zyska okazję do spotkania różnych zwierząt, choć aby je zobaczyć, prawdopodobnie będzie się musiało trochę natrudzić. Wypatrywanie ich śladów lub zwiastunów ich obecności może się jednak okazać świetną przygodą. A przy okazji maluch poćwiczy refleks, uważność i skupienie.
Wizyta w oceanarium – okazja, by poznać podwodne królestwo
A może Twoją pociechę fascynuje świat, który skrywają podmorskie głębiny? Wybierając się do nadmorskich miejscowości, możesz pomyśleć o wstąpieniu do oceanarium. To tam razem z dzieckiem będziecie mieli okazję do przyjrzenia się wszystkim tym stworzeniom, które żyją pod wodą. A może chcielibyście się cofnąć w czasie i rzucić okiem na zwierzęta pływające tam setki, tysiące, czy nawet miliony lat wcześniej? Taka podróż jest możliwa – wystarczy, że zajrzycie w takie miejsce, jak SeaPark w Sarbsku i odwiedzicie tamtejsze oceanarium prehistoryczne 3D. Dzieci na pewno ucieszy też wizyta w miejscowym fokarium.
Dlaczego warto, by dziecko miało kontakt ze zwierzętami?
Korzyści płynących z kontaktu z dziećmi i zwierzętami jest wiele. Dzięki niemu najmłodsi uczą się empatii, a za jej sprawą dużo lepiej funkcjonują w grupie rówieśników, łatwiej nawiązując silne relacje. Potrafią też zdecydowanie lepiej reagować na emocje otaczających ich ludzi i czytać poszczególne gesty oraz zachowania. Nawet jeśli dziecko nie ma bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem, poprawia się jego samopoczucie, a ono samo może się wyciszyć i czerpać radość z takiego spotkania.